Uvahy

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Minimálna mzda 2019

Odbory navrhujú minimálnu mzdu na budúci rok 635€, Pellegríni avizuje výrazne cez 500€. Zamestnávatelia ako vždy nesúhlasia.
Na osvieženie musím pripomenúť výroky pravice a zástupcov zamestnávateľov, ktorí opakovane avizovali, že ako bude rásť sila ekonomiky Slovenska a produktivita práce, budú rásť aj mzdy. Ale ostalo ako vždy len pri sľuboch. Nakoľko rástla aj výkonnosť ekonomiky, aj produktivita práce.
Takže tých 635€ je úplne reálna suma a nemala by byť konečná, ak chceme ešte za života ľudí, ktorí zažili rok 1989 na námestiach, dosiahnuť reálnu európsku mzdu. Je nemysliteľné, aby dlhodobo mohla fungovať EÚ, kde sa platy jednotlivých členských štátov odlišujú o stovky percent.

Myšlienky | stály odkaz

Komentáre

  1. 1000 euro
    Mala by byt minimalne 1000 euro. Sme otrokarskou montaznou dielnou Europy a odoberatelmi druhotriedneho odpadu.
    publikované: | autor: Demokrat (e-mail, web, neautorizovaný)
  2. 580 na 2020
    No a mame schvalenych 580€ na rok 2020 a nic sa nedeje. Zivot ide dalej. Pokojne mohlo byt aj viac a zamestnavatelia by to prezili.
    publikované: | autor: Honza-Osiku (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014